Měniče napětí, záložní zdroje napájení

Měniče napětí (DC/AC) jsou přístroje, které převádí napětí akumulátoru na střídavých 230V. Použití nachází tam, kde je jediný zdroj elektrické energie akumulátor (trakční nebo startovací), popřípadě solární systém, k napájení spotřebičů na 230V.

Tvar výstupního napětí může být obdélníkový, plně postačující pro běžné aplikace nebo v čistě sínusový pro náročná zařízení. V provedeních jsou opravdu značné rozdíly, stejně tak ve kvalitě provedení a životnosti. Můžete tak narazit na 1000W měnič za 3 000 nebo za 10 000 korun.

Záložní zdroje
Přístroje, které v sobě integrují měnič napětí, nabíječ baterií a přepínač mezi napájením ze sítě a z baterií jsou záložní zdroje (UPS bez baterie). Dle požadované doby zálohy Vašeho zařízení k záložnímu zdroji pořídíte baterii a tím vytvoříte zálohovaný systém napájení Vašich spotřebičů (kotlů, nouzový osvětlení, napájení karavanů, lodí, serveroven atd atd).

Další variantou jsou měniče napětí DC/DC, které mění stejnosměrné napětí na jinou úroveň. Např.: 24V (v kamionu) na 12V, nebo obráceně. Jistou specialitou jsou měniče napětí, které mění vyšší DC napětí, např 96V staniční baterie na např 12V. Tyto měniče naleznete v sekci Ostatní DC/DC měniče.

Značky: 

Vše

Napětí [V]

Výstupní napětí [V]

Výstupní proud [A]

Vstupní napětí

 
Vlastní velký sklad Plzeň
Odborné poradenství na naší kamenné prodejně v Plzni
Záruční i pozáruční servis a široký výběr náhradních dílů
Zastupujeme značky