Nechali jste svítit světla nebo puštěné rádio? Máte rozbitý alternátor? To je ve většině případech hlavním důvodem, proč automobil nejde nastartovat. Došlo k úplnému vybití autobaterie, ovšem není potřeba myslet na nejhorší. Baterie může být opět dobita do své plné kapacity. Pouze pokud už je baterie na konci své životnosti tak nemůže být zcela nabita na požadovanou úroveň a taková baterie je nefunkční a je potřeba ji vyměnit za novou.

Úplné vybití baterie

Jak vybitou baterii opět nabít? V případě, že došlou pouze k úplnému vybití, pak je možné ji nouzově dobít z jiné plně nabité baterie. Po 30 minutách jízdy už je alternátor schopný baterii plně dobít. Problém nastává ve chvíli, že k vybití došlo kvůli rozbitému alternátoru nebo jiné části elektrického systému. To pak nedojde k úplnému nabití a baterii už nikdo nebude schopen zcela nabít.

Kontrola elektrického systému

Je tak dobré, pokud se vám baterii neustále vybíjí si nechat zkontrolovat elektrický systém svého vozu, a to ještě před tím než se rozhodnete pro výměnu baterie. Je to z praktického důvodu, co možná vypadá jako nefunkční baterie, může být porucha elektrického systému a baterie může být v naprostém pořádku. Stačí jedna vadná součástka elektrického systému vozidla a baterie bude neustále vybíjená a auto pravidelně nebude startovat.

Potřebujete novou baterii? Napište nám

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

Vyplňte, kam máme zaslat odpověď na Váš dotaz.