Cyrix-i 24/48V 400A bateriové propojovací relé

Bateriový propojovač 400A 24/48V mikroprocesorem řízený, LED indikace.

Naše cena:

6 933 Kč (vč. DPH)
5 730 Kč (bez DPH)

Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Objednací číslo:cyr400/48
Vlastní velký sklad Plzeň
Odborné poradenství na naší kamenné prodejně v Plzni
Záruční i pozáruční servis a široký výběr náhradních dílů
Zastupujeme značky

Více o produktu

Cyrix-i 24/48V 400A je mikroprocesorem řízené relé spojující a rozpojující dvě baterie na základě napětí na jedné z nich.

Heavy Duty bateriový separátor automaticky spojí paralelně baterie pokud napětí na baterii dosáhne nastavené úrovně (což v praxi znamená, že baterie je nabíjená) a rozpojí baterie, pokud napětí klesne pod nastavenou úroveň (baterie přestaly být dobíjeny). Cyrix také rozpojí baterie při přepětí, například když dojde k poškození nabíjení. Hlavní využití je tedy například v karavanech a lodích, kde jsou dvě baterie, jedna startovací a druhá napájecí. Baterie budou spojeny při nastartovaném motoru a rozdělené v době stání.

Cyrix-i je exelentní náhradou diodových separátorů (izolátorů). Hlavní vlastnosí je, že úbytek napětí je nulový, takže výstupní napětí alternátoru nebo nabíječe nemusí být navyšováno.

Některé konkurenční separátory pracují na čistě napěťím řízené bázi, takže v případě náhlého poklesu napětí (připojení velké vybité baterie) dojde k rozpojení a to vede k selhání celého systému. Software Cyryxu-i 24/48 dělá více než jen spojuje a rozpojuje baterie na základě napětí. Cyryx-i 24/48 sleduje základní napěťový trend (rostoucí nebo klesající) a obrátí předchozí stav pouze je-li trend změněn v určitém časovém úseku.

Je možno zvolit jeden ze čtyř časových vypínacích a spínacích profilů, viz datasheet níže.

Indikace stavu LED diodama

24/48V automatické nastavení
Cyryx-i 24/48V automaticky provede volbu napětí

Upřednostnění startovací baterie
Typicky je startovací baterie připojena přímo k alternátoru. Napájecí baterie (baterie pro napájení elektrických spotřebičů ve voze, karavanu, či lodi) je spojována se startovací pomocí Cyrix-i 24/24. Jakmile Cyryx-i rozpozná, že napětí na startovací baterii dosáhlo potřebné úrovně, sepne se a tím dojde ke spojení obou baterií a jejich nabíjení alternátorem.

Oboustranné měření napětí 
Cyric měří napětí na obou bateriích. Pokud dojde k dobíjení napájecí baterie (například v kempu nebo marině), pak dojde také ke spojení se startovací baterií a jsou dobíjeny obě. 

Aby se předešlo nenadálým situacím při montáži nebo je-li jedna baterie odpojena, Cyryx se nesepne, pokud jedna z baterií má nižší napětí než 4V (24V baterie) nebo 8V (48V baterie)

Paralelní spojení v případě nouze (pomoc při startu)
Cyryx může být spuštěn-sepnut tlačítkem (není součástí zařízení) automaticky na dobu 30s od sepnutí tlačítka, nebo lze provést zapojení, kdy baterie jsou spojeny po celou dobu sepnutí tlačítka. Obojí se může využít k dosažení většího startovacího výkonu baterie. 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Trvalý proud :400A
Maximální proud (s): 2000A (max 1s)
Vstupní napětí: 18-72 VDC
Spojovací a rozpojovací zpoždění dle profilu, viz datasheet
Odpojení při přepětí: 32V/64V
Spotřeba v rozepnutém stavu: 4mA
Rozměry: 78/102/110mm, 0,9kg

Technické parametry

Objednací číslo: CYR020400000
Výrobce: Victron Energy
Kategorie: Propojovače baterií
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Napětí: 24/48 V DC V
Délka: 78 mm
Šířka (hloubka): 102 mm
Výška: 110 mm
Váha: 0,9 kg

Dotaz k produktu

Máte dotaz k produktu? Nebojte se zeptat, rádi poradíme.

Související produkty