Balancer 24V pro dvě 12V olověné baterie 6AEQ24V001
AKU PROTECT 24V BALANCER se používá pro dvě 12V olověné akumulátory zapojené do série, pro udržení stejného napětí na každé bateri. Může být také použit pro gelové a AGM baterie.
Pokud jsou v sérii napájeny dvě nebo více baterií, napětí jednotlivých baterií se může lišit. Jedno napětí bude vysoké, druhé nízké. Tím může dojít k předčasnému ukončení životnosti jedné z baterií, následně je vždy třeba vyměnit obě. Tomuto lze použitím balaceru do značné míry předejít.
AKU PROTECT BALANCER vyrovná napětí baterií, když zjistí, že rozdíl mezi bateriemi je 20 mV. Poté umožní proudu protékat z vyššího napětí do nižšího napětí, dokud nebude dosaženo rovnováhy. To zlepšuje výkon baterie a prodlužuje její životnost.
Stabilizátor baterie BALANCER AKU PROTECT 24V lze použít pro 24V, 36V, 48V a další N * 12V baterie, použitím více balancerů:
1 kus balanceru pro 24V systém
2 kusy balancerů pro systém 36V
3 kusy balancerů pro 48V systém
TECHNICKÉ PARAMETRY:
Jmenovité napětí baterie: 2x12 V
Vyrovnávající proud: 0-5 A
Klidový proud: < 3 mA
Rozměry: 70/70/27 mm
Vypnutí při nízkém napětí: 10 V
Délka vodičů: ca 32 cm
Připojení: oka M8
Upozornění, pokud máte seriově zapojené baterie, nikdy nezapojujte jakýkoli spotřebič jen na jednu z baterií. Spotřebič musí být zapojen vždy přes měnič napětí tak, aby vybíjel rovnoměrně obě baterie.





