930074 VARTA Professional SLI LFS74 12V 74Ah 680A
Autobaterie VARTA PROFESSIONAL SLI (Starting, Lighting, Ignition) - často označované také jako Professional Dual Purpose/Starter - jsou vhodné zejména pro duální použití, tzn. jak pro startování motoru, tak pro napájení palubních elektrických systémů.
Ideální jsou pro:
- Hlavní startovací baterie ve vozidle bez systému start-stop.
-
Obytné vozy a karavany: pro napájení světel, lednic, čerpadel a zároveň pro spolehlivé startování motoru. Jsou vhodné pro sezónní využití a méně náročné aplikace, často pro starší obytné vozy.
-
Lodě a čluny: Duální využití pro napájení elektroniky a startování lodních motorů (vestavěných i přívěsných). Jsou vhodné pro širokou škálu plavidel.
Klíčové vlastnosti:
-
Duální technologie (Dual Power): Umožňuje jak startovací výkon, tak cyklické vybíjení.
-
Polotrakční vlastnosti: Nabízejí delší cyklickou životnost (až 200 cyklů při 50% hloubce vybití) ve srovnání s běžnými startovacími bateriemi.
-
Vynikající startovací výkon za studena.
-
Bezúdržbové provedení a odolnost vůči vibracím a náklonu (krátkodobě až do 45°).
Na rozdíl od baterií určených pro Start-Stop systémy (např. Varta AGM nebo EFB), nejsou SLI baterie navrženy pro opakované a rychlé nabíjení a vybíjení. Použití SLI baterie ve voze se systémem Start-Stop by vedlo k jejímu rychlému opotřebení a snížení životnosti. Pokud nemáte vůz se systémem Start-Stop, je SLI Professional baterie správnou volbou pro spolehlivý a bezproblémový provoz Vašeho vozidla, lodě či obytného vozu. Jedná se o spolehlivé řešení pro zařízení, která vyžadují jak startovací výkon, tak i určitou míru napájení spotřebičů.
PARAMETRY 930074 VARTA Professional SLI LFS74 12V 74Ah 680A
Krátké označení: LFS74
Napětí: 12 V
Kapacita: 74 Ah
Startovací proud: 680 A
Plus pól: vpravo
Pólové vývody: běžné automobilové
Rozměry (d/š/v) mm: 278/175/190
Hmotnost: 16,82 kg
| Zkrácený kód | LFS74 |
|---|---|
| Napětí | 12 V |
| Kapacita | 74 Ah |
| Startovací proud | 680 A |
| Upevnění | B13 |
| Pólování | Plus vpravo |
| Typ / technologie | SLI tekutý elektrolyt |
| Typ pólu | DIN - klasické |
| Šířka | 278 mm |
| Hloubka | 175 mm |
| Výška | 190 mm |
| Hmotnost (kg) | 16,82 |

Nový design autobaterií Varta
7.2.2026
Změna vzhledu autobaterií Varta.







