Servis autobaterií a motobaterií

Autobaterie. Malý a nenápadný společník. V automobilech slouží jako dodavatel energie pro spuštění motorů i k napájení palubních sítí. Jeho nečekaný odchod může být daleko nepříjemnější než prázdná nádrž nebo píchnutá pneumatika. A že z 90 % jde o odchod vskutku nečekaný. Většinou odejde z ničeho nic a v okamžiku, kdy automobil nutně potřebujete. A nejraději to dělá v zimě, když zrovna spěcháte do práce.

Každá autobaterie má svou životnost. Čím kvalitnější autobaterii budete ve svém voze mít, tím delší bude její životnost. V dnešní době jsou autobaterie již prakticky bezúdržbové. Odpadají tak starosti o to, jak správně o ně pečovat. Mnozí z nás si ještě pamatují, jak se v autobateriích měřila hustota roztoku a jak se do ní lila destilovaná voda. Dnes už jen autobaterii v autě máte, o nic se nestaráte a jezdíte. Problém je v tom, že automobil vám nikdy neřekne, že životnost autobaterie je téměř u konce a že pravděpodobně před další jízdou nenastartuje.

Největší nepřítel autobaterií

Největším zabijákem autobaterií je teplo. A tomu se bohužel nedá zabránit. Asi nejhorší jsou výjezdy na dovolenou k moři, kde auto odstavíte na čtrnáct dnů v horku. Teplem dochází k velkému samovybíjení, následně k sulfataci desek, které tímto jevem následně ztrácejí kapacitu. To, že horko akumulátoru ublížilo, se bohužel projeví až v zimě, kdy potřebujeme roztočit studený motor, jehož vnitřní odpor je větší než v letních měsících.

Zkontrolujeme, nabijeme nebo vyměníme

Nechte si autobaterii čas od času otestovat. Provedeme kontrolu stavu vaší autobaterie a určíme konec její životnosti. Nabijeme vám jakoukoli baterii za dobu úměrnou jejímu vybití a stupni poškození. Dále také opravíme poškozené póly, lepíme prasklé baterie, doléváme destilovanou vodou a v případě vylití vhodnou koncentrací kyseliny sírové. Ročně vyřídíme přes 3 000 zakázek na dobití baterie. V případě 100% úmrtnosti baterie zajistíme její likvidaci. A domů už pofrčíte s novou.

Kontrola dobíjení autobaterie nebo motobaterie

Po provedeném odborném měření získáme informace, zdali postačí baterii jen dobít, nebo bude nutná výměna. Dobíjení je závislé na výsledku měření a může trvat od 3 do 12 hodin. Všem motoristům nabízíme kontrolu funkce dobíjecí soustavy vozidla ZDARMA.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.