Victron Energy Quattro-II 48/5000/70-50/50 230V

Hybridní sínusový měnič 48V na 230V 5000VA s integrovaným 70A nabíječem a rychlým přepínáním síť/měnič a dvěmi vstupy AC napětí.

Naše cena:

48 636 Kč (vč. DPH)
40 195 Kč (bez DPH)

Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Objednací číslo:QUA482504010
Vlastní velký sklad Plzeň
Odborné poradenství na naší kamenné prodejně v Plzni
Záruční i pozáruční servis a široký výběr náhradních dílů
Zastupujeme značky

Více o produktu

QUATTRO-II

Quattro II je multifunkční zařízení typu měnič napětí s nabíječem a přepínáním mezi napájením spotřebičů ze sítě a z baterií. Funkčně je totožný s řadou MultiPlus, ale může přijímat dva střídavé vstupy (například síť a generátor) a automaticky se připojí k aktivnímu zdroji. 

Quattro-II tak lze připojit ke dvěma nezávislým zdrojům střídavého proudu, například pobřežnímu zdroji napájení a generátoru nebo ke dvěma generátorům. Quattro-II se automaticky připojí k aktivnímu zdroji. V případě výpadku sítě nebo při odpojení pobřežního napájení nebo generátoru, zařízení Quattro-II automaticky převezme napájení připojené zátěže z baterií. Vše se děje tak rychle (tj. za méně než 20 milisekund), že počítače a jiná elektronická zařízení budou fungovat bez přerušení. Druhý výstup je aktivní, jenom když střídavý proud je dostupný na jednom ze vstupů zařízení Quattro-II. K tomuto výstupu lze připojovat zátěže, které nemají vybíjet baterii, jako jsou klimatizační zařízení nebo ohřívač vody.

Možností konfigurace zařízení je celá řada od prosté UPS po sofistikované ukládání energie (ESS - energy storage system).

Prakticky neomezený výkon díky paralelnímu provozu a 3f uspořádání
Až 6 jednotek Quattro-II může pracovat paralelně pro dosažení požadovaného vyššího výkonu. Šest jednotek 24/5000/120 poskytne například výkon 25 kW / 30k VA a nabíjecí výkon až 420A. A to není vše! Tři jednotky stejného typu mohou být nakonfigurovány pro třífázový provoz s fázovým posunem. Třífázový systém tak může sestávat až z 18 jednotek se souhrnným trvalým výstupním výkonem 75 kW/ 90 kVA a nabíjecím výkonem 2160 A.

Unikátní vlastnosti funkce PowerControl a PowerAssist - navýšení výkonu sítě nebo generátoru
Quattro-II zamezí přetížení výkonově omezeného AC zdroje např. proudově omezené el. přípojky nebo generátoru, typicky v kempu nebo v marině. Pokud by mělo dojít velkým odběrem k přetížení vstupního AC zdroje a tedy k vypnutí vstupním jističem přípojky, bude v prvním kroku automaticky snížen nabíjecí proud do baterie (PowerControl). Energie pro nabíjení je přesunuta pro napájení AC spotřebičů. V druhé kroku dochází k posílení vstupního AC zdroje proudem odebíraným z baterie (PowerAssist). Na AC výstup přichází společně energie z vnější sítě tak i z baterie (měniče).

Nastavení, konfigurace a řízení (přímo na zařízení)
Kompletní nastavení zařízení lze provést během pár minut pomocí VEConfigure software (potřebujete PC a MK3-USB rozhranní, které není součástí měniče, pro připojení k PC, software je volně ke stažení z webu výrobce).
Další řada možností monitorování a řízení systému je možné pomocí dalších zařízení: Cerbo, Color Control GX, Venus GX, Octo GX, CANvu GX, PC, bluetooth (nutno pořídit VE.BUS Smart dongle), Battery monitoru, Digital control panelu atd atd.

Vzdálené nastavení a monitoring
K připojení Vašeho Quattra-II k internetu nainstalujte CERBO, nebo jiné GX zařízení a propojte jej s Quattrem.
Provozní data ze systému mohou být zdrama uloženy a zobrazovány na portálu výrobce (VRM portal). Takový systém je pak vzdáleně přístupný, konfigurovatelný a aktualizovatelný.

Mnoho variant použití

  1. Základní instalace Quattro-II je jako běžná UPS. Určeno do systémů, kdy není vždy dostupná síť (typicky karavany, lodě, záložní napájecí systémy). Spotřebiče na AC OUT-1 jsou napájeny přednostně ze sítě, baterie je dobíjena, pokud dojde k výpadku napájecí sítě, jsou spotřebiče automaticky napájeny z měniče (z baterie). Spotřebiče na AC- out2 jsou napájeny pouze ze sítě, v případě výpadku sítě nejsou napájeny. 
  2. Podobné jako 1. Určeno do systémů, kdy není vždy dostupná síť (typicky karavany, lodě, záložní napájecí systémy). Spotřebiče na AC OUT-1 jsou napájeny přednostně ze sítě, baterie je dobíjena, pokud dojde k výpadku napájecí sítě, jsou spotřebiče automaticky napájeny z měniče (z baterie). Použití proudového čidla u AC- out2, který je mimo MultiPlus-II GX. Spotřebiče na AC out-2 jsou napájeny přednostně ze sítě, v případě možného překročení vstupního AC proudu jsou napájeny také i z baterie, ale nejsou napájeny při výpadku sítě. 
  3. Použití jako hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System), energie je prioritně na výstup měniče do spotřebičů dodávána z baterií, potažno solárních panelů, a teprve při nedostatku energie v bateriích (plně nastavitelné) je napájení spotřebičů přepnuto na síť a baterie jsou nabity také ze sítě.

Základní technické parametry Victron Energy Quattro-II 48/5000/70-50/50 230V
Kompletní specifikace viz přiložený datasheet

Měnič napětí:
Vstupní napětí: 38-66 V DC, 187-265 V AC
Výstupní napětí 230V 50Hz
Výstupní trvalý výkon při 25°C: 5000 VA / 4000W
Výstupní trvalý výkon při 40°C: 3700 W
Výstupní trvalý výkon při 65°C: 3000 W
Špičkový výkon: 9000 W
Účinnost: 96%
Vlastní spotřeba při nulové zátěži: 18 W, 12 W (v režimu AES), 2 W (v režimu Search mode)

Nabíječ ze sítě
Maximální nabíjecí proud: 70 A (nastavitelné, včetně nabíjecí charakteristiky)
Teplotní senzor baterie: Ano

Další specifikace

Pracovní teplota: -40°C až +65°C (chlazení ventilátorem, omezení výkonu s rostoucí teplotou dle specifikace)
Vlhkost: max 95%
VE.Bus komunikace: pro paralelní a 3f provoz, vzdálené monitorování a integraci do dalších systémů
Vzdálené zapnutí/vypnutí: Ano
Programovatelné relé: Ano
Připojení sítě: šroubovací svorky 13mm2
Připojení baterie: šrouby M8
Hmotnost: 30 kg
Rozměry: 560 x 328 x 148 mm

 

Technické parametry

Objednací číslo: QUA482504010
Výrobce: Victron Energy
Kategorie: Měniče napětí s funkcí UPS (s nabíječem)
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Délka: 560 mm
Šířka (hloubka): 328 mm
Výška: 148 mm
Váha: 30 kg
Funkce UPS: Ano

Dotaz k produktu

Máte dotaz k produktu? Nebojte se zeptat, rádi poradíme.

Související produkty