Quattro 24/3000/70-50/30. Měnič napětí / nabíječ / UPS. 24V 70A 3000W

Měnič napětí Quattro 24/3000/70-50/30, měnič, UPS, nabíječ, vše v jednom. DVA AC vstupy (50 a 30A max), dva AC výstupy. Možnost paralelního řazení nebo 3f uspořádání atd. atd.

Naše cena:

49 191 Kč (vč. DPH)
40 654 Kč (bez DPH)

Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Objednací číslo:qt24/3000
Vlastní velký sklad Plzeň
Odborné poradenství na naší kamenné prodejně v Plzni
Záruční i pozáruční servis a široký výběr náhradních dílů
Zastupujeme značky

Více o produktu

Měnič napětí Victron Energy Quattro 24/3000/70-50/30. Měnič napětí z 24V DC na 230V AC 3000VA, 70A nabíječ, dva AC vstupy.

Měniče Quatro jsou určeny pro nepřeberné množství možných aplikací především v oblastni nepřerušitelného napájení, alternativních zdrojů energií, kombinací napájení síť-baterie-solární panely-generátor. Quattra mají několik unikátních vlastností, které umožňují plnit "nemožné" požadavky na stabilitu a nezávislost napájecího systému.

Dva střídavé /AC/ vstupy s ultra rychlým přepínačem napájení /bypassu/ 
DC-AC střídač Quattro s čistě sinusovým výstupním napětím o výkonu 3000 VA a se sofistikovanou adaptivní nabíječkou baterie může být připojen na 2 nezávislé zdroje střídavého napětí, např. k místní el. přípojce v přístavu nebo v kempu a k záložnímu generátoru nebo ke dvěma generátorům. Quattro připojí zátěž vždy k aktivnímu zdroji.

Dva střídavé /AC/ výstupy
Hlavní výstup střídače Quattro má nepřerušitelnou funkci. V případě výpadku nebo poruchy napájecí sítě, nebo odpojení místního napájení, hlavního nebo záložního generátoru Quattro okamžitě přebírá dodávku energie do připojené zátěže. Toto nastává tak rychle (doba kratší než 20 msec.), že počítače nebo jiné elektronické přístroje pokračují v činnosti bez přerušení (funkce UPS). Druhý výstup je pod napětím pouze tehdy, pokud je přítomné napětí na jednom ze vstupů Quattra. Spotřebiče, které nemají zatěžovat baterii, jako jsou např. chladicí jednotky nebo el. boilery apod., mohou být připojeny k tomuto druhému výstupu. Napětí sítě, při kterém dojde k přepnutí na baterie lze nastavit a to jak dolní tak i horní úroveň (přepětí v síti).

Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist
Tato funkce dále rozvíjí princip řízení omezeného proudu zdroje (PowerControl) o další dimenzi a to tím, že dovoluje střídači Quattro „doplnit“ chybějící výkon generátoru nebo místní el. přípojky. Špičkový výkon je často požadovaný pouze na omezenou dobu. Quattro zajistí, aby byl chybějící výkon generátoru nebo místní el. přípojky okamžitě doplněn a dodán z baterie.

Virtuálně neomezený zdroj elektrické energie díky možnosti paralelního a 3 fázového chodu
Až 6 střídačů řady Quattro může pracovat paralelně a tím podstatně zvýšit dodávaný výkon. Spojením tří střídačů Quattro je možné realizovat i třífázové zapojení. Prosíme, přečtěte si pozorně katalogový list a manuál, abyste věděli jakým způsobem je možné spojit Quattra paralelně a třífázově.

Inteligentní 4 fázové nabíjení
MultiPlus má zabudovanou inteligentní nabíječku, splňující nbejmodernější standardy a požadavky na rychlé a bezpečné nabíjení záložních baterií. Nabíjecí charakteristiky lze upravit pomocí mikropřepínačů, nabíječ tak lze upravit na míru každému typu připojené baterie. K měniči lze připojit druhou, nezávisle nabíjenou, baterii, například startovací baterie generátoru. Celý nabíjecí proces lze nastavit pomocí konfiguračního software (zdarma ke stažení). Můžete nastavit maximální nabíjecí proudnapětí jednotlivých nabíjecích cyklů, doby nabíjecích cyklů, upravovat nabíjecí křivku podle typu baterie, můžete si nadefinovat vlastní baterii a její nabíjecí parametry...

Programovatelné relé
Quattro má programovatelné relé, které lze využít a nastavit pro řadu aplikací: například start/stop generátoru, dle zadaných parametrů (příkon spotřebičů, napětí na bateriích), ignorování AC vstupu (lze nastavit za jakých podmínek bude výstup napájen z baterií i v případě, že napájecí síť je v pořádku, nastavení dle požadovaných parametrů výkonu a napětí, časů atd. Toho lze využít například v solárním systému, při dostatku energie z FV panelů), alarm funkce, a kombinace uvedencýh  možností.

Měniče Quattro, stejně jako MultiPlus lze jednoduše připojit k PC a pomocí free software detailně nastavit mnoho parametrů. Propojení lze uskutečnit pomocí UTP kabelu a MK2-USB interfejsu. Softwarem lze nastavit například: nabíjecí napětí, nabíjecí proud, napětí pro alarmy, napětí pro spuštění funkce UPS, podmínky pro start záložního generátoru, typ spojení jednotlivých měničů atd. Prezentaci VE configurátoru naleznete ZDE, učiníte si tak obrázek o komplexnosti a univerzálnosti měničů Quattro a MultiPlus.

Stáhněte si k měniči Quattro  24/3000/70-50/30 :
Technické specifikace | Manuál EN

Některé možné příklady použití nalezente v připojených obrázcích.

Technické parametry

Objednací číslo: QUA243020010
Výrobce: Victron Energy
Kategorie: Měniče napětí s funkcí UPS (s nabíječem)
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Napětí: 24V DC V
Délka: 362 mm
Šířka (hloubka): 258 mm
Výška: 218 mm
Váha: 19kg kg
Napájení: 230 V AC
Výkon: 3000W W
Špičkový výkon: 6000W W
Nabíjecí proud max.: 70 A
Funkce UPS: Ano

Dotaz k produktu

Máte dotaz k produktu? Nebojte se zeptat, rádi poradíme.

Související produkty