MultiPlus 12/3000/120-16, měnič napětí / nabíječ / UPS. 12V 120A 3000W

MultiPlus 12/3000/120-16 je výkonný DC-AC střídač (invertor) s čistě sinusovým výstupním napětím, se sofistikovanou adaptivní nabíječkou baterie a ultra rychlým přepínačem napájení. Dva AC výstupy, 16A transfer ...

Naše cena:

35 399 Kč (vč. DPH)
29 255 Kč (bez DPH)

Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Objednací číslo:12/3k/120-16
Vlastní velký sklad Plzeň
Odborné poradenství na naší kamenné prodejně v Plzni
Záruční i pozáruční servis a široký výběr náhradních dílů
Zastupujeme značky

Více o produktu

MultiPlus 12/3000/120-16

Měnič napětí Victron MultiPlus 12/3000/120-16. 3000W UPS řešení pro náročné aplikace s 50A sofistikovaným nabíječem baterií! 

Varianta 16A/230V přenosu na výstup (měnič je schopen při napájení ze sítě přenést 16*230=3680W na výstup).

Díky vysokému nabíjecímu proudu se nabízí hlavní užití například na lodích, kdy baterie na lodi budou nabíjeny za krátkou dobu v přístavu, v karavanech, nebo například při využití nočního proudu k akumulaci energie bez výpadku. Další možností jsou náročné aplikace, servrovny, měření, nouzové aplikace, zálohy, solární systémy napájení.... Multiplus může být nasazen v místech napájených generátorem, nízký výkon bude pokryt z baterií, vysoká spotřeba z generátoru (multiplus umí generátor nastartovat prostřednictvím programovatelného relé), nejen že lze výrazně ušetřit za pohonné hmoty generátoru, ale dojde k jeho lepšímu využití, navíc snížíte hlučnot.  

Multifunkční
Měnič MultiPlus C 12/3000 je výkonný DC-AC střídač /invertor/ s čistě sinusovým výstupním napětím, se sofistikovanou adaptivní nabíječkou záložních baterií a ultra rychlým přepínačem smyčky napájení /bypassu/ do 20ms. Střídač je umístěn v hliníkovém kompaktním krytu. Modelové řady se vyrábí o výkonu 800VA-5000VA.

Dva AC výstupy
MultiPlus je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavním výstup je vybaven funkcí, která zajistí dodávky energie bez přerušení (UPS). Druhý výstup je pod napětím pouze tehdy, když je napájecí síť OK. Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, jako například ohřívač vody, je možné připojit k tomuto výstupu.

Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist a PowerControl
MultiPlus zamezí přetížení výkonově omezeného střídavého /AC/ zdroje proudu, například máte-li nižší vstupní jistič. Pokud by mělo dojít k přetížení zdroje proudu - napájecí sítě, bude v prvé řadě automaticky snížen nabíjecí proud baterie. V druhé řadě potom dochází k posílení výstupního výkonu výkonem odebíraným z baterie. Měnič tedy dokáže na výstup přidat svůj jmenovitý výkon, to je vhodné v  místech s omezenou elektrickou přípojkou.

Nepřerušená dodávka střídavého /AC/ proudu (funkce UPS)
V případě výpadku nebo poruchy napájecí sítě, nebo při odpojení místního napájení nebo záložního generátoru, střídač v MultiPlus je automaticky aktivován a okamžitě přebírá dodávku energie do připojené zátěže. Toto nastává tak rychle /méně než 20 msec./, že počítače nebo jiné elektronické přístroje pokračují v činnosti bez přerušení. Napětí sítě, při kterém dojde k přepnutí na baterie lze nastavit a to jak dolní tak i horní úroveň (přepětí v síti).

Virtuálně neomezený zdroj elektrické energie díky možnosti paralelního zapojení 
Až 6 střídačů řady MultiPlus může pracovat paralelně a tím podstatně zvýšit dodávaný výkon. To celé pouze propojením kabely RJ45 UTP (viz příslušenství) a jednoduchým přenastavením měničů (může provést koncový uživatel). Je možné realizovat i třífázové zapojení. Prosíme, přečtěte si pozorně katalogový list a manuál, abyste věděli, které modely střídačů a jakým způsobem je možné spojit paralelně a třífázově.

Inteligentní 4 fázové nabíjení
MultiPlus má zabudovanou inteligentní nabíječku, splňující nejmodernější standardy a požadavky na rychlé a bezpečné nabíjení záložních baterií. Nabíjecí charakteristiky lze upravit pomocí mikropřepínačů, nabíječ tak lze upravit na míru každému typu připojené baterie. Možnost teplotní kompenzace nabíjení. K nabíječi měniče lze připojit druhou baterii, například startovací baterii na lodi, která je nabíjena nezávisle od záložní baterie. Celý nabíjecí proces lze nastavit pomocí konfiguračního software (zdarma ke stažení). Můžete nastavit maximální nabíjecí proudnapětí jednotlivých nabíjecích cyklů, doby nabíjecích cyklů, upravovat nabíjecí křivku podle typu baterie, můžete si nadefinovat vlastní baterii a její nabíjecí parametry...

Programovatelné relé
MultiPlus má programovatelné relé, které lze využít a nastavit pro řadu aplikací: například start/stop generátoru, dle zadaných parametrů (příkon spotřebičů, napětí na bateriích), ignorování AC vstupu (lze nastavit za jakých podmínek bude výstup napájen z baterií i v případě, že napájecí síť je v pořádku, nastavení dle požadovaných parametrů výkonu a napětí, časů atd. Toho lze využít například v solárním systému, při dostatku energie z FV panelů), alarm funkce, a kombinace uvedencýh  možností.

Konfigurace nebyla nikdy tak jednoduchá
Po instalaci je MultiPlus připraven k použití. Je-li třeba nastavení změnit, můžete to provést během několika minut pomocí DIP (mikropřepínače na ovl. panelu měniče) přepínačů řízení (pozn.: pomocí těchto přepínačů lze nastavit pouze některé parametry). Dokonce i paralelní a 3-fázový provoz lze naprogramovat pomocí DIP přepínačů bez nutnosti použití počítače! Pro další usnadnění je možné k měniči připojit ovládací a monitorovací panely VE.Net  a použít je použít místo přepínačů DIP. Poslední možností ovládání a nastavení je použitím software, kterým můžete nastavit nepřeberné množství paramerů. Software je možné zdarma stáhnout z webu victronenergy.com

Stáhně te si k MultiPlus 12/3000/120-16 :
Katalogový listNávod k použití

Standardní nastavení:
Inverter frequency: 50 Hz
Input frequency range: 45 - 65 Hz
Input voltage range: 180 - 265 VAC
Inverter voltage: 230 VAC
Stand-alone / parallel / 3-phase stand-alone
AES (Automatic Economy Switch): off
Ground relay: on
Charger on/ off on
Battery charge curve: four-stage adaptive with BatterySafe mode
Charging current: 75% of the maximum charging current
Battery type: Victron Gel Deep Discharge (also suitable for Victron AGM Deep Discharge)
Automatic equalisation charging: off
Absorption voltage: 14.4 / 28.8 / 57.6 V (depend on type)
Absorption time: up to 8 hours (depending on bulk time)
Float voltage: 13.8 / 27.6 / 55.2 V
Storage voltage: 13.2 / 26.4 / 52.8V (not adjustable)
Repeated absorption time: 1 hour
Absorption repeat interval: 7 days
Bulk protection: on
AC input current limit: 50A or 16A depending on model (= adjustable current limit for PowerControl and PowerAssist functions)
UPS feature: on
Dynamic current limiter: off
WeakAC: off
BoostFactor: 2
Programmable relay: alarm function
Auxiliary output: 16A
PowerAssist: on
 

Technické parametry

Objednací číslo: PMP122300001
Výrobce: Victron Energy
Kategorie: Měniče napětí s funkcí UPS (s nabíječem)
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Napětí: 12 V DC V
Délka: 362 mm
Šířka (hloubka): 258 mm
Výška: 218 mm
Váha: 18 kg
Napájení: 230 V AC
Výkon: 3000 W
Špičkový výkon: 6000 W
Nabíjecí proud max.: 120 A
Funkce UPS: Ano
Výstupní křivka: čisté sinusoidy

Dotaz k produktu

Máte dotaz k produktu? Nebojte se zeptat, rádi poradíme.

Související produkty