Výhody LED žárovek a jejich návratnost

LED žárovky se pyšní celou řadou výhod oproti těm klasickým. Především mají mnohem vyšší účinnost a delší životnost. Ta by se měla pohybovat kolem 50 000 hodin, což je přibližně padesátkrát více než u běžných žárovek. Spotřeba elektrické energie je v jejich případě asi sedmkrát nižší. Oproti alternativám mají sice o něco vyšší cenu, ale úsporami, kterých dosáhnou díky svému dlouhému a energeticky nenáročnému provozu, se rozdíl v ceně poměrně rychle vrátí, a pak se naopak stávají velmi výhodnými.

Samé výhody

Jako další výhodu lze uvést to, že jim nevadí časté vypínání a zapínání. Nemohou v nich z nenadání prasknout žádná vlákna, a tím se nenávratně poškodit, z jednoduchého důvodu - žádná nemají. Jistě potěší i to, že mohou vyzařovat různé barvy, a tak si můžeme vybrat přesně podle naší potřeby a daného účelu. Na výběr máme i z různých teplot barev. Do domácnosti se hodí spíše teplejší barvy, zatímco v práci přispívají k větší soustředěnosti barvy chladnější. Teplota barev se udává v Kelvinech. Jsou také velmi odolné proti špatnému zacházení, nevydávají ultrafialové ani infračervené světlo, a dokonce nevyzařují téměř žádné teplo, čímž jsou oproti běžným žárovkám i bezpečnější.

Sviťte bez obav

Zajímavostí je, že podle výzkumu vědců z Bristolu, jsou LED žárovky díky charakteristice světla mnohem méně přitažlivé pro hmyz. Tuto výhodu využijeme třeba při osvětlení venkovního posezení, kde nás tak nebude hmyz obtěžovat v takové míře.

V minulosti se používaly jen například jako trvalé bodové osvětlení chodeb nebo do malých lampiček, ale vzhledem k vlastnostem, kterými disponují, je dobře, že konečně nadešel jejich čas.

Chcete poradit s výběrem správné žárovky? Obraťte se na nás.