Nejběžnější variantou, jak nastartovat automobil s vybitým akumulátorem, je za pomocí startovacích kabelů. Startovací kabely vám pomohou úplně se vším, vždy záleží na tom, jak moc je akumulátor vybitý. Pomoc o dobití akumulátoru je dobré požádat řidiče s vozidlem, který má podobný motor jako vy.

Tím se myslí s podobným objemem, výkonem. Kapacita pomocného akumulátoru by totiž neměla být menší než kapacita vybitého akumulátoru. Mohlo by se totiž stát, že by pomocné auto s menší kapacitou auto nenastartovalo.

Postup pro zapojení startovacích kabelů

  1. červený kabel spojuje plusové póly obou akumulátorů
  2. nejprve se připojí svorka na kladný pól vybitého akumulátoru, poté na kladný pól pomocného akumulátoru
  3. černý kabel se připojí s minusovým pólem pomocné baterie
  4. připojíme svorku k takové části nastartovaného vozu, která je pevně spojena s blokem motoru, nebo přímo k bloku motoru

Po správném zapojení, se nastartuje motor pomocného vozidla a nechá se běžet na volnoběh. Poté se nastartuje motor vozidla s vybitým akumulátorem. V případě, že se vybitý vůz nenastartuje, po 10 vteřinách startování přerušte a opakujte ho po 30 vteřinách znova. 

Když dojde k úspěšnému nastartování, odpojí se kabely přesně v opačném pořadí, než se startovací kabely zapojovaly.

Startování vozidel se systémem START-STOP

U vozidel, které jsou vybavené systémem START - STOP se nesmí pomocný startovací kabel připojit přímo na záporný pól akumulátoru, ale pouze na kosticí bod motoru.

Chcete více detailů? Zeptejte se nás

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

Vyplňte, kam máme zaslat odpověď na Váš dotaz.